Віконні провітрювачі,
зайва опція чи критична необхідність? Віконні провітрювачі,
зайва опція чи критична необхідність?

Давайте для початку розберемось, яка їхня функція.

Віконні провітрювачі, також відомі як вентиляційні клапани або вентиляційні решітки, це пристрої, які встановлюються на вікнах для забезпечення природної вентиляції в приміщеннях. Вони допомагають керувати потоком повітря, що входить і виходить з приміщення, і можуть мати різні конструкції та функції.

Основна мета віконних провітрювачів - забезпечити свіжий потік повітря в приміщення, видаляючи старе або забруднене повітря. Це особливо важливо для забезпечення здорового та комфортного середовища в приміщеннях, де може накопичуватися волога, де є газове обладнання, запахи або шкідливі речовини, такі як дим, пил або випари.

Віконні провітрювачі дозволяють ефективно провітрювати приміщення без необхідності відкривати вікно повністю, що особливо важливо в ситуаціях, коли зовнішні умови не дозволяють відкрити вікно на всю ширину.

Компанія BP Facade по замовчуванню на свої алюмінієві вікна, котрі плануємо монтувати в приміщення з газовим обладнанням (кухонні приміщення, котельні газові) пропонує замовнику встановлювати провітрювачі. Чому це важливо? - давайте звернемось до діючих будівельних норм України.

Згідно з будівельними нормами і правилами в Україні (ДБН), провітрювання є однією з важливих складових системи вентиляції будівель. ДБН містять вимоги до забезпечення природної та примусової вентиляції приміщень для забезпечення комфортних умов перебування людей і відведення шкідливих речовин.

Щодо конкретних вимог до віконних провітрювачів, це може варіюватися в залежності від типу будівлі, її призначення, зони розташування і інших факторів. Зазвичай ДБН містять вимоги до встановлення системи вентиляції загалом, а також до рівня провітрювання в приміщеннях, але конкретні деталі щодо використання віконних провітрювачів можуть визначатися будівельними кодексами, стандартами або регулюючими документами. Та головне, приміщення з газовим обладнанням не прийме в експлуатацію жодна комісія контролюючих органів, без наявності віконного провітрювача.

Часто можна почути аргумент, що у мене потужна кухонна витяжка, вона буде виконувати функцію притоку повітря, але тут є два моменти, на котрі потрібно звернути увагу:

1 – повітря не береться з нічого, щоб кухонна витяжка могла здійснювати циркуляцію повітря, їй потрібен приток повітря, і саме для цього передбачений віконний провітрювач на віконні конструкції.

2 – витяжка сприяє притоку повітря лише коли працює, у вимкненому стані у неї закривається зворотній клапан і природня вентиляція заблокована.

Головна небезпека в приміщеннях з газовим обладнанням це чадний газ або витік газу з пошкодженого обладнання/труби. Мова йде про людські життя і це не перебільшення, життя не вимірюється грошима, і такі дрібниці як віконні провітрювачі створені саме для безпеки.

А ось провітрювачі мають свою ціну, вартість їх коливається в діапазоні 10-17 Євро.

Якщо звернути увагу на дизайн та естетику, провітрювачі є різних форм, з різних матеріалів, різних кольорів.


Ще думаєте над встановленням віконного провітрювача? Вважаю, що аргументи наведені вище, повинні розвіяти всі ваші сумніви. Це не просто потрібно, це критично необхідно. І так, провітрювачі на алюмінієві вікна чи на вікна з ПВХ профілю, можна монтувати  як під час виробництва так і вже на змонтовані віконні конструкції.


 Потрібен спеціаліст для детальної консультації чи монтажу, звертайтесь до компанії BP Facade за телефоном 067 396 91 92.









Залишились питання?

Заповніть форму та отримайте безкоштовну, індивідуальну консультацію від нашого менеджера з ваших питань.

Контакти Контакти